Bernie Sanders nem támogatja Hillary Clinton elnökjelöltségét
Bernie Sanders vermonti demokrata szenátor, Hillary Clinton vetélytársa az elnökjelöltségért folytatott küzdelemben, csütörtökön este videoüzenetben fordult támogatóihoz.
Bernie Sanders vermonti demokrata szenátor, Hillary Clinton vetélytársa az elnökjelöltségért folytatott küzdelemben, csütörtökön este videoüzenetben fordult támogatóihoz.
A The Washington Post internetes kiadása szerint orosz kormányzati hackerek hatoltak be a Demokrata Országos Bizottság, a Demokrata Párt vezető szervének számítógépes adatbázisába. A hírt a Demokrata Párt megerősítette.
Hillary Clinton azt mondta, Sandersnek vissza kellene lépnie a javára, ahogyan anno ő is visszalépett Obama javára.
Politikai valóságshow-vá alacsonyította az amerikai elnökválasztást a republikánus Donald Trump, akinek menetelését pártja és az egész világ is elhűlve szemléli. A globálisan legfontosabb politikai pozícióért folyó versenyben a saját hitelességi problémáival küzdő demokrata Hillary Clinton legnagyobb előnyévé így az vált, hogy ő nem Trump.
Politikai elemzők a tucatnyi keddi előválasztáson, illetve jelölőgyűlésen a demokrata elnökjelölt-aspiránsok közül Hillary Clinton olyan arányú győzelmeit prognosztizálják, amelyek szinte végleg megpecsételik, hogy ő lesz a párt elnökjelöltje a sokak szerint az amerikaiaknak túl baloldali Bernie Sanders ellenében. A republikánusoknál Donald Trump ingatlanmágnás egyelőre fölényesen vezet Ted Cruz és Marco Rubio előtt, az esélylatolgatások szerint két másik ellenfelének, John Kasichnak és Ben Carson sebészprofesszornak a szuperkedd jelenti majd a végállomást az elnökjelöltségért folytatott harcban.
Bernie Sanders országosan átvette a vezetést népszerűségben és támogatottságban Hillary Clinton előtt a Demokrata Párt elnökjelöltségéért folytatott küzdelemben több felmérés szerint. A The Washington Post amerikai lap szerint azonban hiába győzött New Hampshire-ben Sanders, a szuperdelegátusok Clinton mellé álltak.
A New Hampshire-i előválasztást követően újra vitába bocsátkozott egymással a demokrata párti elnökjelöltségi versenyben Hillary Clinton egykori külügyminiszter és Bernie Sanders vermonti szenátor. A második előválasztást Sanders nyerte, a soron következő Nevadában és Dél-Karolinában mutatnia kell valamit Hillarynek, aki vezető pozícióból veszített támogatóiból, ezúttal az afroamerikai közösséget próbálják nyerni a felek.
Az amerikai előválasztás első állomásán, Iowában legalább két helyen pénzfeldobással döntöttek a demokraták elnökjelöltjéről. Az egész államban az átlaghoz képest meglehetősen szokatlan megoldásai vannak az előválasztásnak, de a pénzfeldobás még ott is rendkívüli, hát még az, hogy mindegyik esetben egy jelöltnek kedvezett a szerencse.
Jó kis listabotrány robbant ki az USA-ban, amelynek kapcsán Bernard Sanders demokrata elnökjelölt-aspiráns feljelenti saját pártját, mert szerinte ellene játszanak Hillary Clinton javára. Mindezt az után, hogy a demokrata párt vezetése megvádolta Sanderst, hogy kémkedett Clinton adataiban.
A Századvégen keresztül foglalkoztatják a republikánus párti Connie Macket, akik jól értesülten tudósítottak Jeff Duncan republikánus képviselő kritikáiról, amikor a demokrata párt külügyi politikájára szállt rá. Duncan szerint Colleen Bellnek vissza kell vonnia a magyar kormány felé intézett kritikáit. A Századvéget a magyar kormány bízta meg, hogy szervezze a magyar állam amerikai lobbitevékenységét.
Joe Biden amerikai demokrata párti alelnök szerdán Washingtonban jelentette be, hogy nem indul az amerikai elnökválasztáson.
Martin O'Malley volt marylandi kormányzó szombaton bejelentette, hogy ő is indul az amerikai demokrata párt elnökjelöltségért és ezzel amerikai elnökjelöltségért folyó versenyben, amelyben Hillary Clinton tűnik egyelőre messze a legesélyesebbnek.
Hillary és Bill Clinton több mint 25 millió dollárt keresett 2014 óta körülbelül száz előadás megtartásával Hillary választási kampánystábjának pénzügyi kimutatása szerint - jelentette a The Wall Street Journal.
Ismét nekifut, újból megpróbál ő lenni az első nő, akit az Egyesült Államok elnökévé választanak. Ám amilyen ambiciózus és kemény HIllary Rodham Clinton, épp olyan megosztó és vitatott személyiség is tud lenni. Így azután az biztos, hogy a sikerhez egyelőre nem elég szerethető alakja az amerikai politikának. Magyar exkollégáiban viszont határozottan pozitív emlékeket hagyott.
A Politico amerikai online hírmagazin csütörtöki írásában biztosra veszi, hogy Hillary Clinton 2016-ban ringbe száll az Egyesült Államok elnöki posztjáért, és vezető demokrata párti tisztviselőkre hivatkozva azt írta, a volt first lady valószínűleg csak júliusban indítja el hivatalosan választási kampányát.
Visszaesett az olasz kormányt vezető balközép Demokrata Párt (PD) támogatottsága, miközben az ellenzéki Északi Liga megkétszerezte erejét - derült ki az olasz pártokról vasárnap közölt felmérésekből. A PD az egyik vezető politikusát is elveszítette.
Lemondott kedden az olasz Demokrata Párt elnöke. Gianni Cuperlo azért döntött így, mert nem értett egyet azzal a megállapodással, amelyet Matteo Renzi, a párt főtitkára kötött Silvio Berlusconival, a jobbközép Hajrá Olaszország elnökével a választási reformról.
A pártvezetőre az egész tagság szavazhat, sőt két euró fejében a pártonkívüliek is. Szüleik kíséretében a 16 évesek is beleszólhatnak a balközép sorsába.
Hillary Clinton először jelent meg hétvégén nyilvános politikai eseményen azóta, hogy az év elején távozott Barack Obama kormányából, amelyben külügyminiszter volt. A Demokrata Párt az egykori first ladyt tartja a párt legesélyesebb politikusának az elnöki posztért folyó küzdelemben a 2016-os választáson.
Korábban aggódtak a terjedő antiszemitizmus miatt a demokrata párti kongresszusi képviselők, de a kormány erőfeszítéseiről szóló beszámolók biztatóak. Az amerikaiak további határozott lépéseket sürgetnek Közép-Európa legnagyobb zsidó közösségének érdekében.